Použití

  Pro širší výběr jednotlivých kategorií pokračujte na Produkty.

Ukázka produktů průmyslových topných těles

trysková topná tělesa

Trysková topná tělesa

Trysková topná tělesa (topné objímky, topné manžety). Používají se nejčastěji pro ohřev topných válců vstřikovacích automatů a ohřev vtokových systémů. Nabízená trysková topná tělesa vyrábíme a dodáváme v široké škále provedení, výkonu, způsobu upnutí a přívodů kabelové armatury.

topné patrony

Topné patrony

Topné patrony a topné tyče , které vyrábíme mají velmi kvalitní dílenské zpracování. Jsou velmi spolehlivé a jejich životnost mnohokrát přesahuje některé běžně dostupné výrobky na trhu. V nabídce naleznete velké množství typizovaných rozměrů a délek. Nabízíme také mnoho způsobů vyvedení kabelové armatury.

topné pásy

Topné pásy

Topné pásy (pásová topná tělesa, topné kruhy). Používají se pro ohřev u strojů na výrobu fólií, vstřikování plastů a ohřev nejrůznějších válcovitých ploch. Topné pásy mají velký měrný výkon a dosahují vysokých pracovních teplot. Mohou být opatřeny otvory případně výřezy pro externí termočlánky nebo snímače teploty. Vyrábíme a dodáváme také keramické topné pásy. 

topné desky slídové bez pláště

Topné desky

Topné desky slídové (bez pláště)

Topné desky slídové (bez pláště) jsou dodávány dle zákaznické specifikace. Ideální pro ohřev nejrůznějších plochých povrchů, těles, nádrží, krytů a pracovních ploch přístrojů. Tato topná tělesa nemají mechanickou ochranu a předpokládá se, že budou použita tam, kde nedojde k jejich mechanickému poškození.  Topné desky je možné vyrobit v rozmanitých rozměrech. Tloušťka desky 1,2mm (mimo přívod vodičů).

topné desky slídové opláštěné

Topné desky slídové (opláštěné) 

Jedná se o tradiční deskové těleso, které je dodáváno dle zákaznické specifikace. Ideální pro ohřev nejrůznějších plochých povrchů , těles, nádrží, krytů a pracovních ploch přístrojů. Topné desky je možné vyrobit s pláštěm z různého materiálu. Nejčastěji ocelový plech s Alu povrchovou úpravou. Dále nerezu či Inconelu. K dispozici jsou topné desky o standardním rozměru. Více v nabídce našich produktů.
topné desky těsné

Topné desky těsné 

jsou dodávány dle zákaznické specifikace. Ideální pro ohřev nejrůznějších plochých povrchů , těles, nádrží, krytů a pracovních ploch přístrojů. Topné desky jsou dodávány ve dvou provedeních (v těsném profilu a s těsným pláštěm u topných desek širších více než 90mm). Plášť topné desky je vyroben z mosazi.

topné desky keramické

Topné desky keramické

Topné desky keramické . Použití pro instalace s požadavkem na vysoký ohřev. Ideální pro ohřev nejrůznějších plochých povrchů , těles, nádrží, krytů a pracovních ploch přístrojů. Topné desky mají neměnnou šířku 83mm. Délka je přizpůsobena požadavkům zákazníka v rozmezí 90-2000mm . Tloušťka 18mm. Standardně dodáváno s pláštěm z nerezi. Na vyžádání možné dodat z materiálu Inconel.

topné desky keramické opláštěné

Topné desky keramické (opláštěné)

I v tomto případě se jedná o tělesa vhodná pro instalace s požadavkem na vysoký ohřev. Topné desky jsou však opláštěné, což umožňuje jejich použití v místech, kde by mohlo dojít k poškození běžných keramických těles. Tloušťka činí 11.5mm (mimo vodiče). Šířka dle zákaznické specifikace 15-250mm. Délka 80-1500mm. Více v nabídce našich produktů.

Další informace o topných deskách.

silikonové topné pásy  pro ohřev sudů

Ohřev sudů

Silikonové topné pásy  pro ohřev sudů jsou vhodné tam, kde je nutné zajistit ohřev produktů citlivých na vysokou teplotu. Izolace topné části je zajištěna několika vrstvami sklo tkaniny impregnováné silikonem. Pás s dvojitou elektroizolací nevyžaduje umístění vodiče pro zemnění. Pás je dodáván s dvoufázovým kabelem s neoprénovým pláštěm. Délka kabelu činí  2000mm (mimo pás CEINT2: 2500mm). Regulace je zajištěna termostatem umožňujícím regulaci o  rozsahu 20°C – 120°C .

Pozor:  sonda regulátoru snímá teplotu mezi topným pásem a nádobou. Nikoli teplotu náplně. Připevnění je zajištěno pomocí ocelové pružiny. Těleso, které je určeno pro ohřev sudů
má toleranci pro výkon +/-7,5%.

ocelové topné pásy se slídovou izolací

Ocelové topné pásy se slídovou izolací

Ocelové topné pásy  se slídovou izolací pro ohřev sudů . Tento topný pás se vyrábí ve dvou provedeních.  Klasik – pás s tepelnou izolací nebo bez tepelné izolace a dále těsný pás s tepelnou izolací. Pás klasik je vyroben z ocelového plechu s Al povrchovou úpravou. Těsný pás má topnou část z mosazi a plášť z ocelového plechu s Al povrchovou úpravou a ochranu IP54. Regulace zajištěna termostatem s  rozsahem regulace 30°C - 100°C.

Pozor:  Sonda snímá teplotu na povrchu sudu, nikoliv teplotu náplně. Termostat s jiným tepelným rozsahem je možné nabídnout na požádání.

ohebné topné pásy

Ohebné topné pásy

Ohebné topné pásy  pro  ohřev sudů z plastu. Pás se silikonovou izolací s homogenním rozložením teploty. Je tu zesílená tepelná izolace díky silné vrstvě ze skleněných vláken. Vnější část je vyrobena z materiálu Bordura , který je odolný proti poškození a natržení. Vnitřní strana z polyesteru potaženého vrstvou teflonu. Součástí je nastavitelný pás s přezkou. Regulace pomocí termostatu o rozsahu 0 – 90°C . Napájecí kabel s dvojitou izolací o délce 3000mm , silikonová izolace. Možné dodat s termostatem o rozsahu -5°C – 40°C . Určeno pro ohřev sudů 25 – 200L.

topná deska

Topná deska

Topná deska (základna) pro ohřev sudů . Těleso je určeno pro ocelové sudy. Výkon činí 1800W. Ocelová konstrukce opatřená barvou, která je odolná vůči vysokým teplotám. Regulace pomocí termostatu s rozsahem 50°C – 300°C. Svorkovnice je odsazena a nachází se tedy v bezpečné vzdálenosti. Délka přívodního kabelu 3000mm . Tolerance pro výkon +5% - 10% . Určeno pro ohřev sudů o průměru minimálně 550mm. 

topný modul

Topný modul

Topný modul pro ohřev sudů . Mobilní zařízení na kolečkách pro ohřev ocelových sudů . Konstrukce je tvořena dvěma segmenty, která jsou spojena panty. Může být použito jako alternativa k ohřevu pomocí topných pásů. Topná část v provedení nerez. Regulace pomocí termostatu o rozsahu 30°C – 110°C. Bezpečnostní termostat nastaven na hodnotu 180°C. Na vyžádání možné dodat s termostatem o rozsahu dle zákaznické specifikace.

topné segmenty

Topné segmenty (odlitky)

Tato topná tělesa se vyrábějí jak ve standardizovaných rozměrech, tak na základě zákaznické specifikace. Topná tělesa jsou zalita ve slitině hliníku, případně slitině hliníku a bronzu. Výhodou těchto těles je výborná tepelná vodivost. Technologie odlévání zaručuje dokonalou homogenitu materiálu. Topná tělesa z hliníkové slitiny jsou nejpoužívanější a to pro použití do teplot až 400°C. Tělesa vyrobená ze slitiny bronzu je pak možné použít pro ohřev až do  650°C

silikonová topná tělesa

Silikonová topná tělesa

Určena pro ohřev nejrůznějších tvarů a rozměrů. Jejich hlavní výhodou je ohebnost. Konstrukce těchto těles zaručuje dokonale homogenní rozložení teploty. Tělesa mohou být opatřena samolepící vrstvou.

ponorná topná tělesa

Ponorná topná tělesa

Určena pro ohřev kapalin, nejčastěji vody a různých druhů olejů. Materiál topné části je definován dle účelu použití těles. I tato tělesa vyrábíme dle zákaznické specifikace. Vyrábíme také tělesa do výbušného prostředí (ATEX).

infrazářiče

Infrazářiče

Určeny pro nekontaktní ohřev. Vyrábíme keramické infrazářiče, Quartz infrazářiče a infralampy. Rozdíl mezi těmito topnými tělesy je v rychlosti nástupu teploty a tepelné setrvačnosti. Součástí těles mohou být i reflektory, které zajistí optimální nasměrování tepelného záření.

zařízení pro ohřev vzduchu

Zařízení pro ohřev vzduchu

Vyrábíme širokou řadu  zařízení pro ohřev vzduchu od 3 do 30 kW. Nízká úroveň hluku od 38 do 55 dBa. Jednoduchá obsluha.

regulátory, sondy, snímače

Regulátory, sondy, snímače

Regulátory, sondy, snímače.  Vyrábíme širokou řadu regulátorů, sondy, snímače, relé, termostaty, rozvaděče. Pro Vaši instalaci navrhneme a doporučíme sadu komponentu pro optimální řízení ohřevu.

zásuvky, vidlice, konektory

Zásuvky, vidlice, konektory

Zásuvky, vidlice, konektory a ostatní příslušenství jsou součástí naši nabídky. Nabízíme ucelený sortiment, abychom mohli uspokojit všechny potřeby našich zákazníků.

Topné desky dodávané dle zákaznické specifikace - web stránky, tvorba webových stránek a seo optimalizace, Market Express,
Partneři